Archilab | dětský pokojíček

dětský pokojíček

Interiér dětského pokoje pro Teu

Pokojíček je pohádková říše, kde si bude Tea hrát, pracovat a spát. Místo, kde se může schovat a odpočívat, ale zároveň hřiště, kde může dovádět a rozvíjet svojí fantazii.

Ústředním motivem je strom, po kterém se dá lézt, odpočívat v sítích zavěšených na jeho větvích, schovávat se, koukat skrze něj a zdobit ho. Na strom se nejlépe leze ze skříňky u postele. Skříňka je rámová konstrukce s vyjímatelnými deskami, což umožňuje vytvářet variabilní prolézačku/schovku/úložný prostor. Součástí celé sestavy je i postel s matrací, na kterou se dá ze stromu seskočit.

V protějším rohu pokoje je knihovnička. Knihovnička má otevřené police na knížky a hračky a je zde i místo na uložení dětské kuchyně. Půdorysný tvar vytváří pracovní kout, kde stojí stolek a dvě židle – kamarádi ušáci.

Na stávající parkety bude položen huňatý koberec s ostrůvkem druhého střapatého koberce kolem stromu. Na stěně za postelí je tapeta dokreslující iluzi pohádkového lesa a na ostatních stěnách a stropě je ponechána bílá omítka.

V pokojíčku jsou zvoleny přírodní materiály s měkkými doplňky na hraní. Původní vestavné skříně a police jsou ponechány v bílé barvě, nový nábytek je v přírodních odstínech dřeva v kombinaci s bílým lakem. Šité polštáře a hračky jsou navrženy v podzimních odstínech lesa.